قوانین و رفع مسئولیت

قوانین و رفع مسئولیت

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی وب سایت "وبیمه" به دقت ملاحظه فرمایید. ورود کاربران به وب‏‌سایت "وبیمه" و استفاده از محصولات و تمامی خدمات آن به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده ازاین خدمات می باشد. ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین "وبیمه" ازسوی کاربر است فلذا قبول شرایط ذیل، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود. لذا خواهشمند است پیش از هرگونه استفاده از سایت به مطالعه دقیق این قوانین پرداخته و در صورت وجود هر گونه ابهام قبل از ثبت سفارش با کارشناسان ما مشورت نمائید.

شرایط و قوانین "وبیمه" برگرفته و با تبعیت ازقوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک، قوانین حمایت از مصرف‌کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد. بنابراین عمل به قوانین سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

"وبیمه" یک سامانه مدیریت و فروش آنلاین بیمه می‌باشد. آنچه که کاربر می‌تواند از این سامانه دریافت نماید، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه‌نامه است. استفاده از خدمات "وبیمه" برای کاربر رایگان و تنها در صورت خرید بیمه نامه باید هزینه پرداخت شود. لازم به ذکر است کلیه بیمه‌های قابل فروش در "وبیمه" توسط نمایندگان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و تمامی قیمت‌های موجود در سامانه نیز از سوی نمایندگان شرکت های بیمه اعلام می‌شود و وب سایت "وبیمه" هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد. در صورتی که تخفیفی از طرف "وبیمه" بر روی قیمت ها اعمال شود نیز پیش از تکمیل فرایند فروش به کاربر اطلاع داده خواهد شد.

لطفاً به این نکته توجه داشته باشید که چون محصولات ارائه شده بر روی وب سایت "وبیمه" وابسته به شرکت‌های بیمه می‌باشد، انصراف و یا ابطال بیمه نامه منوط به قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه می‌باشد.

 

تعریف مشتری یا کاربر

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش و یا هر گونه استفاده از خدمات "وبیمه" اقدام نمایند کاربر و یا بیمه گذارسایت شناخته شده و ملزم به رعایت تمام قوانین "وبیمه" می‌باشند.

حتی اگر با اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات از "وبیمه" برای شخص سومی اقدام می‌کنید نیز به عنوان مشتری ما شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم میان "وبیمه" و کاربر می‌باشید.

کاربران، مسئول حفظ محرمانه بودن حساب کاربری و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

لازم به ذکراست فعالیت "وبیمه" مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک بوده و متعهد هستیم از حریم شخصی و اطلاعات شما محافظت نمائیم.

 

قوانین صدور بیمه نامه

استفاده از تخفیفات عدم خسارت ییمه نامه بدنه و لحاظ کردن آن در بیمه نامه جدید شما مستلزم ارائه اصل بیمه نامه ی سال گذشته می باشد، در صورت بروز هر گونه قصور و یا عدم همکاری در ارائه ی آن در زمان دریافت بیمه نامه جدید، کلیه مسئولیت حاصل از امر فوق (مانند پرداخت حق بیمه ی الحاقیه جدید به دلیل لغو اعمال تخفیفات عدم خسارت سال های گذشته) برعهده ی بیمه گذار بوده و وی میبایست مبلغ مابه التفاوت را واریز نماید. در ضمن صدور نهایی بیمه نامه بدنه پس از بازدید و تأیید نهایی کارشناس انجام می‌شود.

ارائه برخی از پوشش ها در بیمه نامه آتش سوزی نیز ( سرقت با شکست حرز، ترکیدگی لوله و یا مسئولیت در قبال همسایگان و ...) نیازمند بازدید و تایید نهایی کارشناس می باشد.

در بیمه‌های درمان و بیمه عمرنیز صدور بیمه نامه منوط به انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می‌باشد. لذا درخواست شما  در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست ارائه شده ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه نامه ممکن می باشد.

در بیمه‌های مسافرتی نیز لازم است بیمه گذار بیمه نامه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید، در غیر اینصورت بیمه‌نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه "وبیمه" یا شرکت بیمه نخواهد بود.

روز کاری به معنی شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٨ تا 17 و پنج شنبه از ساعت ٨ تا ١٢ به استثنای تعطیلات رسمی در جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. کلیه سفارشات و درخواست های کاربران در طول اولین روز کاری پس از تعطیلات بررسی و در دست اقدام قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز در هفته و به صورت 24 ساعته اقدام به ارسال درخواست نمایند.

کلیه درخواست‌های کاربران در اولین روز کاری، بعد از ثبت درخواست مشتری در دست اقدام قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه بیمه از ساعت 24:00 روز صدور اعتبار پیدا می‌کند، لازم است حداقل 2 روز پیش از اتمام بیمه‌نامه خود، اقدام به سفارش بیمه نمایند. در غیر این صورت مسئولیت مشکلات احتمالی به عهده کاربر می‌باشد. "وبیمه" تمام تلاش خود را خواهد نمود تا بیمه‌های با محدودیت زمانی را در اولویت قرار داده و در زمان کوتاه‌تری پیگیری نماید.

چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، "وبیمه" ملزم بوده در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید..

کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه ‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه ‌نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه‌ نامه هایی مانند بیمه بدنه، نسبت به تحویل بیمه ‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر گونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه‌ نامه جدید، بیمه‌ نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و شرکت "وبیمه" حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه ‌نامه تحویل داده نمی‌شود.

کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.

تمامی بیمه نامه های صادر شده در "وبیمه"، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید وارد می نماید، از جمله سابقه ی عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهده ی مشتری می باشد.

انصراف از خرید

کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، "وبیمه" موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت ابطال بیمه خواهد بود، در غیر این صورت عودت وجه مقدور نمی‌باشد.

قوانین و شرایط استفاده از کارت اعتباری  VIP


اعتبار موجود در کارت اعتباری هر فرد، غیر قابل تبدیل به وجه نقد و غیر قابل انتقال به شخص دیگر می باشد. در واقع واگذاری کارت اعتباری
VIP به شخص دیگر مجاز بوده ولی امکان خرید یک بیمه نامه با  چند کارت اعتباری وجود ندارد.

همچنین کاربر نباید بدون اطلاع، برای شخص دیگری بیمه نامه خرید کند دراینصورت اگر فردی که برای او بیمه نامه تهیه شده خواهان فسخ بیمه نامه باشد، مسئولیت و هزینه فسخ بیمه نامه با کاربر می باشد.
 

راه ارتباطی

آدرس و شماره تلفن و ایمیل اعلامی از طرف مشتری تنها کانال رسمی ارتباط با مشتری می‌باشد و تمامی ارتباطات تیم "وبیمه" با مشتری از طریق آنها صورت می‌پذیرد.

تمامی مسیرهای ارتباطی رسمی با تیم "وبیمه" از جمله شماره تلفن، سامانه پیامکی، ایمیل یا کانال های ارتباطی شبکه‌های مجازی در قسمت تماس با ما درج شده و تیم پشتیبانی فقط از طریق این سامانه‌ها به ارتباط با مشتری می‌پردازد و هر گونه تماس با مشتری تحت نام "وبیمه" از طریق دیگرموارد، سوء استفاده از نام "وبیمه" محسوب شده و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه‌ نامه را از طریق درگاه پرداخت داخل سایت به صورت آنلاین پرداخت نماید. توجه داشته باشید که پرداخت موفق مبلغ سفارش به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش شما بوده و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش شما به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

چنانچه امکان پرداخت در محل وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می‌رسد و در این صورت، نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی‌باشد.

ارسال بیمه نامه

با توجه به بخشنامه شماره 99/100/15563 بیمه مرکزی و هماهنگی انجام‌شده با پلیس راهور و سایر نهادهای دولتی، دیگر نیازی به نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث وجود ندارد. اما در مورد سایر بیمه نامه ها ارسال با هماهنگی با شخص بیمه گذار خواهد بود.

تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود. به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی باشند. (به عنوان مثال کارکنان فرودگاه‌ها)

نکات قابل توجه

** کاربران حقوقی برای دریافت فاکتور حقوقی می‌بایست درخواست خود را جداگانه به "وبیمه" اعلام نمایند.

** استفاده از خدمات "وبیمه" هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه‌ای یا سامانه‌های مشابه شرکت‌ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی‌کند و در صورت درخواست مشتری، "وبیمه" نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود.

** خدمات بیمه ای وب سایت "وبیمه" منحصر به محدوده جغرافیایی نمی‌باشد و کاربران از هر نقطه‌ی جغرافیایی می‌توانند از خدمات جغرافیایی مدیریت بیمه استفاده نمایند.

** تعهدات بیمه‌نامه جدید از ساعت 24 اولین روز کاری آغاز می‌شود.

** در صورت منقضی شدن بیمه‌نامه قبلی، تا زمان شروع بیمه‌نامه جدید، بیمه نخواهید داشت.

** تصویر فرم‌ها و یا فایل اسکن شده آن‌ها را از طریق تلگرام یا واتس آپ به شماره ی 09352542005 بفرستید و یا به ادرس ایمیل info@vabimeh.ir ارسال نمایید.